czwartek, 17 października 2013

LABIRYNT...kontynuacja wcześniejszej notki: 
http://tonalinagual.blogspot.com/2013/10/gwiazdy-i-planety.html

notka uzupełniona 10.09. 2015


Zaciekawił mnie ten rysunek ze strony: 

Wcześniej szukałam i szukałam w internecie takiej formy "Drzewa Życia" z trzynastoma "sefirami"i nigdzie nie mogłam znaleźć, a tu wreszcie - proszę - jest. Ciekawe, kto go zrobił (ten rysunek z 13. płatkami) i kiedy? jest to ponoć rysunek Katedry w Chartre we Francji, w której znajduje się "tajemniczy" LABIRYNT. Sama byłam zdziwiona, gdy przyszły do mnie w wizji sennej obrazy Kwiatu Życia z 13. sefirami - płatkami - gwiazdami i to podwójnymi:

Na tej samej stronie Ra Ka Isha umieszczone są zdjęcia pewnego labiryntu znajdującego się w różnych miejscach na Ziemi:
No i wreszcie zrobiłam taki rysunek (można go otworzyć w nowym oknie):


Jedna ćwiartka labiryntu (zaznaczone na rysunku kolorami: żółtym, różowym, niebieskim i białym) to jakby... jeden "ŚWIAT". Cztery ćwiartki to cztery "ŚWIATY". 

Przejście przez LABIRYNT to podróż przez 4. ŚWIATY... w różnych formach materialno-energetycznych i na różnych planetach - planach...

Pojedynczych "pod-światów (zaznaczone na czarno cyfry w Labiryncie) jest 6 + 3 + 3 + 6 = 18.

Podwójnych "pod-światów" (zaznaczone na czerwono cyfry Labiryncie) jest 5 + 3 + 5 = 13. 

Pojedyncze + podwójne to 18 + 13 = 31.

"Stany przejściowe - skoków kwantowych" między "pod-światami" (zaznaczone na niebiesko i fioletowo) są trzy (trzecia, trzydziesta pierwsza oraz trzydziesta czwarta, która prowadzi do centrum labiryntu).

Jeśli do 31 "pod-światów" pojedynczych i podwójnych, których jest 31, dodamy 3 stany przejściowe, to mamy 34 "formy" istnienia... 

Z tym, że te "formy" mogą być takie: 
- 18. pojedynczych "pod-światów" to formy materialnego istnienia
- 13. podwójnych "pod-światów" to formy materialno-energetycznego istnienia
- 33. jest ostatnią formą materialnego istnienia w ostatnim "pod-świecie" (ciekawe... "mistrzowska" forma tylko materialna? ;-))
- 34. forma istnienia jest już pozamaterialna czy ma coś wspólnego ze staniem się buddą - manifestacją świadomości buddy (wizja POLE ŚWIADOMOŚCI BUDDY) czy inaczej świadomością chrystusową? i prowadzi prosto do centrum - Słońca. Wyjście z Labiryntu - przejście do PIĄTEGO ŚWIATA HARMONII...

Znaczy, że Labirynt ten jest WORTEKSEM - WIREM (spiralą) o różnych kierunkach przejść z jednego "pod-świata" do następnego (prawo - lewo) wewnątrz samego Labiryntu. 

Jeśli uwzględnimy fakt, że trzynaście podwójnych "pod-światów" to 13 x 2 = 26 (jak w Kwiecie Życia z mojej wizji) pojedynczych "pod-światów. A w sumie wszystkich pojedynczych "pod-światów" czyli materialnych i materialno-energetycznych form istnienia jest 26 + 18 = 44 ("tajemnicza liczba 44?). :-) 

W tym kontekście stają się inspirujące :-) informacje o kalendarzach Majów: jedni podają, że było ich... 17, a inni, że ponad 20.


źródło obrazka: http://indigena.edu.pl/wp-content/uploads/2012/10/Ill.1.jpg
http://adziekan69.blogspot.com/2013/01/bad-w-odczycie-kalendarza-majow-50-lat.html

I kolejne skojarzenia z kalendarzem Majów... czy przypadkowe?
W Labiryncie mamy: 
- 18 pojedynczych pod-światów - tu skojarzenie z 18. UINALAMI w kalendarzach Majów.
- 13 podwójnych pod-światów - tu skojarzenie z 13. TONAMI GALAKTYCZNYMI w w kalendarzach Majów.
- 18 pojedynczych pod-światów + 2 przejściowe = 20 - tu skojarzenie z 20 KINAMI.
Wszystkie te znaki-symbole: KINY i TONY GALAKTYCZNE symbolizują pewne wzorcowe wibracje (częstotliwości, dźwięki, zapisy...).

I tworzą one podstawowe "kółka w kosmicznym zegarze majańskim":13 TONÓW GALAKTYCZNYCH, 20 KINÓW (glify), 18. UINALI (glify).

Oto ich złożenia:
13 x 20 = 260dniowy TZOLKIN zwany świętym,
18 x 20 = 360dniowy TUN
oraz HAAB... 365.dniowy...

A w centrum tego kalendarza Majów, na języku głowy tam umieszczonej, widoczny jest majański znak ZERA...

Tu jeszcze ów Labirynt:


The path into the peaceful gate, San Francisco, CA - http://www.flickr.com/photos/wangjam/8402742612/

Planety Układu Słonecznego:


Tu jest ich... 13. Można połączyć kolejne kręgi labiryntu z planetami i słońcem w centrum... Później może dodam coś jeszcze w temacie planet w Labiryncie oraz wychodzenia z Labiryntu.


W tym labiryncie mamy 11 "kręgów" + 12 - centrum, a "podróż" w tym labiryncie - tak to wygląda - zaczyna się od "7. planety"... Wszystkich etapów podróży (planet) jest ???. Ten labirynt podzielony jest także na cztery "sektory". Podróż po różnych planetach musiałaby odbywać się po kolei w czterech Światach pod wpływem wszystkich czterech żywiołów w każdym... 


Trochę poczytałam o czakrach i przyznaję, że w internecie jest sporo chaosu informacyjnego w tym temacie. Przykład: Raz czytam, że czakra splotu słonecznego jest żółta i "przeskoczy do serca" http://www.vismaya-maitreya.pl/rok_2012_dwa_slonca.html, a w innym miejscu czytam, że jest czerwona... straszny bałagan z tymi czakrami. Nawet ilości płatków przypisywane poszczególnym czakrom bywają inne... `podobnie jest z przypisywaniem powiązań czakr z planetami.

O symbolu Wenus napisałam tutaj: 
http://www.tonalinagual.blogspot.com/2013/10/gwiazdy-i-planety.html


4 komentarze:

 1. ''..Dlaczego jednak symbolem Wenus jest pentagram, skoro jest "szóstym etapem" - szóstym kręgiem w labiryncie? A symbolem Ziemi jest "gwiazda Dawida"?..'

  Może dlatego, że Starożytni posiedli wiedzę o porządku harmonii systemu słonecznego czasoprzestrzeni, która nam dopiero od niedawna - w dobie komputerów - się odkrywa , a mianowicie, że Wenus podczas ''tańca'' z Ziemią, w przeciągu 8-miu lat zakreśla właśnie wzór gwiazdy pięcioramiennej... ;)
  Dlaczego jednak symbolem Ziemi jest Gwiazda Dawida, tego nie wiem, bo to Jowisz w tańcu z Uranem, w przeciągu czasu tworzą gwiazdę sześcioramienną...
  Pięknie to jest pokazane w poniższym filmiku :D

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CEGCZipBMs4

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Margo0307, dziękuję za przypomnienie o Pitagorasie :-)
   A odpowiedzią dla Ciebie jest moja najnowsza notka:
   http://tonalinagual.blogspot.com/2013/10/gwiazdy-i-planety.html

   Usuń
 2. Dzień dobry, właśnie trafiłam na ten tekst. Ciekawe, będę czytać.
  Ale tez zapraszam na www.medytacjalabiryntu.pl
  i www.medytacjalabiryntu.8log.pl
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wpis, pozdrowienia i odwzajemniam.

   Usuń