wtorek, 21 stycznia 2014

PRZEBUDZENIE SZMARAGDOWEGO STRAŻNIKA… I ODZYSKANIE SZMARAGDOWEJ TABLICZKI


A może przebudzonym Szmaragdowym Strażnikiem jest… przebudzona świadomość BUDDY Amoghasiddhi – “Niezawodna Moc", "Wypełniający Cele”? Połączona w harmonii ze świadomością... Zielonej TARY?

Amoghasiddhi jest Buddą kierunku północnego. W ikonografii jest przedstawiany jako zielony. Jak pozostałych czterech Dhjanibuddów, przyporządkowana jest mu mentalna trucizna, od której uwalnia praktykującego. Tą trucizną jest zazdrość, którą Amoghasiddhi przekształca w Mądrość skutecznego działania. Prawą dłoń układa w mudrze nieustraszoności, która potrzebna jest we wszystkich aspektach życia, zwłaszcza duchowych. Ta sama mudra reprezentuje ochronę, która również jest potrzebna nie tylko przed zagrożeniami świata zewnętrznego, ale także przed nami samymi. Nasza ignorancja i pomieszanie na wiele sposobów manipulują naszą percepcją, by realizować nasze zachcianki. To uniemożliwia nam widzenia prawdy, dzięki której możemy przynosić korzyści innym. Mając to na uwadze, Amoghasiddhi jest przewodnikiem, który wprowadza nas na ścieżkę bodhisattwy z nieustraszonością i obdarza ochroną przed przeciwnościami. ” - WIKIPEDIA

http://maria-mikhailas.com/tibetan-buddhist-inspirations/

http://www.indianetzone.com/photos_gallery/43/Amoghasiddhi.jpg

Budda to osoba i stan… świadomości, jaki reprezentuje ta osoba.

Żeńskim aspektem Buddy Amoghasiddhi jest Zielona TARA – "Matka Wyzwolenia"… reprezentująca ŚWIADOMOŚĆ PEŁNEGO PRZEBUDZENIA, OŚWIECENIA. Przebudzenie nie jest ani męskie, ani żeńskie. Jest raczej połączeniem tego, co męskie i żeńskie w pełnej harmonii.


"Samo imię Tara ma dwa znaczenia. Pierwsze to „Wyzwolicielka”, a drugie, mniej znane to „Gwiazda Przewodnia”. W języku tybetańskim Tara nazywana jest Dzietsunma Pagma Drolma. „Dzie“ można przetłumaczyć jako „godna pochwały” albo „wzniosła”, ponieważ jest najlepszym “schronieniem” w uwarunkowanym świecie, także po osiągnięciu wyzwolenia. Następna sylaba, „tsun“ oznacza „czcigodna” i wskazuje na to, że cała aktywność i wszystkie działania Tary są całkowicie pozbawione błędów. „Ma“ to cząstka, której obecność podkreśla, że Wyzwolicielka jest kobietą (reprezentuje aspekty Wielkiej Matki). „Pagma“ jest odpowiednikiem sanskryckiego „arya“ i oznacza „wyższa, szlachetna”, przy czym „ma“ wyraża, że jest ona matką wszystkich buddów. Rozumieć można to tak: najgłębszą naturą umysłu jest dharmadhatu, istota samej rzeczywistości, a wszyscy buddowie „powstają” z tego wglądu. Tybetańskie słowo „Drolma“ ma to samo znaczenie, co sanskryckie imię Tara, czyli `„Wyzwolicielka” z uwarunkowanego świata."

Zielony/a Buddo-Tara

http://www.flickr.com/photos/shankargallery/148973684/

http://unbornmind.com/myblog/wp-content/uploads/2013/10/amoghasiddhikey.jpg

http://karmayeshe.blogspot.com/2009/07/green-green-tara.html

I moja "szmaragdowa tabliczka":

http://karmayeshe.blogspot.com/2009/07/green-green-tara.html
Te wstęgi okalające Tarę… są jak węże…wzorce umysłu, które "ujarzmione" zostają przez "Wyzwolicielkę"*)… (O znaczeniu i symbolice węży pisałam sporo ;-))

______
dodane 2.2.2014:
http://tonalinagual.blogspot.com/2013/05/swiato-w-krysztaach.html:

___________

Mandala Zielonej Tary z jej 21. aspektami:
http://www.exoticindiaart.com/product/paintings/goddess-green-tara-mandala-with-syllable-mantra-TT54/

Powoli “budzeni” są i będą - w nas - wszystkie podstawowe formy świadomości Budda. Jest ich - jako podstawowych - pięć, w pięciu kolorach… jak pięć żywiołów…

http://thangka-art.blogspot.com/2013/11/the-five-buddhas.html

Ktoś napisał:
"Szefem bandy jest Biały Budda – Wairoczana. Jak ktoś ma szczęście to jego manifestacje są dostępne bardzo często w “necie” choć nie tak potężne jak Buddy Akszjobii bo się lemingi płoszą o swoje mózgi (IPody) więc chwilowo jest manifestowany na ułamki mocy.”

To, który z nich jest “szefem” i zajmuje “centralną pozycję” zależy od “tradycji”, “kierunku”, “pamięci” i tego, jak oni… się sami ustawią. ;-)
Tu zielony w centrum:

Tu biały w centrum:
http://www.galeriadosignificado.com.br/wp-content/uploads/2012/11/1692X1775-CINCO-DHYANI-BUDDHAS.jpg

Biały budda jako “szef” pochodzi z buddyzmu wadżrajany.

Ten kierunek opiera się całkowicie na poznaniu poprzez umysł…przy mocno “ograniczonej przestrzennie” świadomości. To kierunek poznania opartego na umyśle. Ignorancja zaś wynika z tego, że “umysł zaślubia umysł”, co ogranicza przestrzeń świadomości. Pisałam o tym w temacie TAO-DAO i harmonii pól yang-yin np. tu: http://www.tonalinagual.blogspot.com/2014/01/o-boginiach-marii-magdalenie-i-zenskich.html


Istnieje też podobno… Pięć Słońc, Pięć Światów… Pięć Żywiołów… Pięć głównych “systemów”. Każdy system może uznać za “przewodnika” albo jednego z pięciu Buddów.
Pięć “aspektów natury” Buddy:
- nienawiść, która transformowana jest w świadomość – mądrość “podobna zwierciadłu”, która pozwala dostrzec siebie w każdej z nieskończonej ilości form przejawu świadomości buddy
- zazdrość, która transformowana jest w świadomość – mądrość “doświadczeń” i wiedzy z nich płynącej.
- pożądanie/przywiązanie, które transformowane jest w świadomość – mądrość zrozumienia różnorodności
- duma (próżność ego), która transformowana jest w świadomość – mądrość “doświadczeń” i wiedzy z nich płynącej – świadomość jedni jako całości, świadomość połączenia ze sobą wszystkiego, co istnieje.
- niewiedza (ignorancja), która transformowana jest w świadomość zrozumienia i “poszerzonej przestrzeni”, ponieważ ignorancja wynika z tego, że “umysł zaślubia umysł”, co ogranicza przestrzeń świadomości.

Dopiero Całość jako “Pięcio-Budda” jest świadomością Wszechprzenikającej Mądrości.

Ale istnieją też inne “układy”. Tu na przykład jest ośmiu - osiem manifestacji świadomości buddy:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5d/BuddhaLoutsSm.jpg/300px-BuddhaLoutsSm.jpg  Ale to chyba pomyłka, bo są tu przedstawione aspekty - manifestacje Tary…

Przypomnę jeszcze o liczbie 108 jako “doskonałych cech buddy…
"108 – liczba, która w Indiach i na Dalekim Wschodzie symbolizuje doskonałość i uważana jest za liczbę świętą albo magiczną." Choć manifestacji tej świadomości jest znacznie więcej… we wszystkim, co istnieje.

I budzone są w nas wszystkie podstawowe formy świadomości Tara,


których jest… podobno 21.

http://danzanravjaa.typepad.com/my_weblog/2007/08/

Choć manifestacji tej świadomości jest znacznie więcej… we wszystkim, co istnieje.

http://www.traveling-light.net/emporium-thangkas-greentara3.shtml

I TARA z jej 21. aspektami… oraz z… Misą Uzdrawiającej Mocy:

http://www.thubtenchodron.org/PrayersAndPractices/homage_to_the_21_taras.html

Przypomniało mi się, że w Kwiecie Życia - Drzewie Życia **), który kiedyś zobaczyłam jest 21. widzialnych "czakr" - płatków… oraz 5. płatków podwójnych… Dla mnie niesamowite… pisałam:

O Misie Uzdrawiającej Mocy: http://tonalinagual.blogspot.com/2013/08/wenus-planeta-gwiazda-czy-galaktyczne.html

"Om tare tuttare ture soha"...


*) takie skojarzenie: wzorce umysłu... jako węże "ujarzmione" przez "Wyzwolicielkę"…**) Wygląda na to, że ktoś majstrował coś na moim blogu i zablokował kilka moich notek, ponieważ odkrywam, że kilka moich notek było niedostępnych w necie… na przykład notka pt. DRZEWO ŻYCIA I POZNANIA ORAZ OWOCE JEGO - wyświetlał się napis, że "taka notka nie istnieje"… hm… Uaktualniłam ją. Istnieje.

POMOSTY:
"W czasie walki z korony Lucyfera wypadł wielki szmaragd, który spadł na ziemię i tu został przerobiony na św. Graala?" Korona, z której wypadł szmaragd?: 
A "klejnoty w koronie"… to Szmaragdowe Przymierze?
Lucyfer, Thot, Metatron… jedna osoba o wielu imionach?


Kwiat życia -> Mantra, Yantra, Tantra… Dźwięk (wibracja, częstotliwość), Geometria (synchronia, harmonia fal),  Manifestacja (przejaw w materii tkaniny przejrzystego światła)...p.s. Interpretacje "Szmaragdowej Tabliczki" czy "Szmaragdowych Tablic", których dokonał THOT, Metatron (zaszyfrowanie zgodne z wzorcami jego osoby-osobowości) zostały… odkodowane. ;-)

Mantra Gayatri jest uważana za matkę wszystkich mantr.


3 komentarze:

 1. DROGA WIEDŹMINKO!

  Bardzo Cię proszę - BARDZO!!! Prześlij do mnie chociaż jeden "kwiatek lotosu", z tych 26, które posiadasz. Z góry - bardzo dziękuję!!!
  TOBIE przesyłam na płatkach śniegu gorące wyrazy miłości:):):)
  STAN.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję kochany Stanie. Już Ci przesłałam… "kwiatek lotosu" wypełniony miłością.

   Usuń
 2. Bardzo dużo ciekawych mantr i objaśnień do nich :)

  http://pajomed.w.interia.pl/mantry.htm

  OdpowiedzUsuń