sobota, 2 sierpnia 2014

TELEGONIA A ENERGIA SEKSUALNA?


Obejrzałam film, który niejaki KOT-Z-CHESHIRE zalinkował w swoim komentarzu na innym blogu i spotkało mnie miłe zaskoczenie... 

to, co było przez tysiące lat ukryte... w sprawie energii ognia i energii seksualnej kobiet jest ujawniane i to przez mężczyznę. Pięknie... Polecam do obejrzenia ten film:
A także o 'prawie pierwszej nocy' i... tak zwanej telegonii. 


"Telegonia to zjawisko utrwalania pamięci o genotypie pierwszego mężczyzny w żeńskich genitaliach".


Nie mam pewności, czy rzeczywiście tak wygląda to zjawisko, jak to zostało opisane w innym filmie w temacie TELEGONII - film,  choć informacje tam przekazane brzmią ciekawie.  Konkretnie chodzi mi o to, czy rzeczywiście pierwszy mężczyzna pozostawia swój genotyp w ciele kobiety, ponieważ z dostępnej mi wiedzy wynika, że mężczyzna w czasie stosunku seksualnego coś na pewno pozostawia w ciele kobiety i nie tylko pozostawia to coś pierwszy mężczyzna... 

 

Wcześniej znane było to "zjawisko" i jego konsekwencje jak również to, że kobieta po stosunku seksualnym z mężczyzną zasila go swoją energią przez wiele lat, nawet, gdyby jej spotkanie seksualne z mężczyzną było tylko "jednorazową przygodą"

Dawniej np. kobiety słowiańskie, tybetańskie i kobiety w wielu różnych kulturach np. szamanki, wiedzmy (te, co miały wiedzę :-D ) i baba-jagi także dokładnie o tym wiedziały. Między innymi dlatego płonęły na stosach... Np. Toltekowie też wiedzieli o tym, że kobiety przez siedem lat po stosunku seksualnym zasilały energetycznie wszystkich mężczyzn, z którymi kiedykolwiek odbywały stosunki seksualne. Mogły nawet nigdy później nie uprawiać seksu, a i tak przez siedem lat zasilały tego mężczyznę, z którym miały seks. 

Toltekowie wiedzieli również (podobnie jak wiedzmy i baby-jagi) na przykład to, w jaki sposób oczyszczać się i uwalniać z tych zaczepionych "wędek" umożliwiających przepływ energii od kobiety do mężczyzny. Albowiem energia kobiety zawsze zasila te wzorce myślowe i działania, które reprezentuje zasilany mężczyzna. Bez względu na to, czy to jej pierwszy czy dziesiąty partner seksualny... Istnieją (np. także w jodze) sposoby i odpowiednie ćwiczenia (praktyka) umożliwiające uwolnienie np. zgwałconej kobiety spod wpływów mężczyzny, który ją zgwałcił i który nadal czerpie z niej energię, a kobieta zasila te wzorce myślowe i działania, jakie "reprezentuje" mężczyzna, który ją zgwałcił. Bywa, że kobieta nieświadomie pozwoliła się uwieść, a dopiero później dotarła do niej wiedza, jakie są konsekwencje takiego działania. I także mogła za pomocą odpowiednich ćwiczeń (praktyki) dokonać odłączenia jej wieloletniego połączenia z "przypadkowym" mężczyzną, by zaprzestać zasilać go swoją energią.Dbanie o "czystość dziewicy" w społeczeństwach patriarchalnych było bardzo ważne, ponieważ wzmacniało system patriarchalny. Chodzi-ło np. o to, by kobieta była "czysta", gdy stawała się żoną lub kochanką - "własnością" mężczyzny (a nawet jego służącą), ponieważ wtedy zasilała ona swoją energią wyłącznie jednego mężczyznę i tylko jego i tylko jemu służyła. Dzięki temu taki mężczyzna stawał się "potężniejszy". 

Jeśli kobieta wcześniej miała stosunki z innym mężczyzną, była już "pobrudzona", ale gdy stawała się własnością (żoną) innego mężczyzny, wówczas zasilała poprzedniego i obecnego... jednocześnie. 

Z drugiej strony, gdy kobieta jest świadoma i poprzez stosunki seksualne zasila mężczyznę, to ona wie, że zasila taki świat i takie wzorce, jakie ten mężczyzna sobą reprezentuje (ew. mężczyźni, jeśli było/jest ich wielu) . I wtedy jest to jej wybór świadomy. 

Gdy kobieta ma wiedzę, że zasila ona mężczyzn i taki świat, jaki ten mężczyzna i/lub mężczyźni  z którymi ma stosunki seksualne reprezentują i nic z tym nie robi, to jest... nieodpowiedzialną ignorantką czyli istotą, która sama przed sobą udaje i ukrywa wiedzę o tym, co i jak działa w tym świecie. Bo wygodniej jej wypierać się tej wiedzy, która co prawda z jednej strony daje jej poszerzenie samo-świadomości i zrozumienie, które... prowadzi do wyzwolenia, ale z drugiej strony ta wiedza wymaga od kobiety wzięcia odpowiedzialności za swoje wybory i działania.

Kobieta może także podjąć decyzję niezasilania w ten sposób (poprzez seks) żadnego mężczyzny przez pewien czas. W pierwszym za-linkowanym powyżej filmie Marek Wójtowicz mówi o tym, że pełnię duchowego rozwoju człowiek uzyskuje dużo później niż pełnię biologicznego rozwoju. Dodam od siebie, że wczesne rozpoczęcie współżycia seksualnego może na długo zablokować tzw. rozwój duchowy, a nawet w dalszym życiu kobiety sprowadzać jej rozwój... na manowce, bo wtedy nasze ego (ego jako to wszystko, z czym się utożsamiamy w odcięciu od Całości) zaczyna stwarzać iluzję naszego pseudo-duchowego "rozwoju".

O harmonii energii żeńskiej i męskiej zarówno w kobietach jak i  mężczyznach pisałam kiedyś co nieco...  Może po powrocie z podróży dopiszę ciąg dalszy tej notki między innymi o mężczyznach, którzy nie muszą być zasilani przez kobiety oraz o tym, dlaczego są tacy, co nie  muszą...

I nie twierdzę, że wstrzemięzliwość seksualna jest zła lub dobra, podobnie jak rozbuchana seksualność. Każdy otrzymuje takie doświadczenia, jakich potrzebuje. Dzielę się tutaj pewną wiedzą, wolna od tego, co kto z nią uczyni, i czy ktoś wyciągnie z niej dla siebie jakieś wnioski czy nie... Chociaż dzielę się tą wiedzą w harmonii i ufności, że robię to, co mam do zrobienia. :-D

=====================================================================================================================================================================
Notatka:
Czym jest pożądanie?

Wszelkie cierpienie jest opowieścią