wtorek, 29 maja 2012

BOSKIE SŁOŃCE o PODWÓJNEJ NATURZE

Aton; ITN
tarcza słoneczna
jeden aspekt "boga" RA;RE
Aton był tarczą słoneczną - dokładniej, bogiem promieniowania żaru tarczy słonecznej - uważany wówczas za emanację boga Re.

Ten relief dla mnie wyraźnie przedstawia podwójną naturę Słońca.
Symbol Atona:Atum (AT-UM)
Egipskie BÓSTWO PODWÓJNE, starożytne bóstwo egipskie, stworzyło bogów, ludzi i świat; utożsamione z bogiem Ra (Światło, Słońce); wg mitów jako pierwszy wyłoniło się z Nunu (Praoceanu, Chaosu) i będąc ojcem i matką pierwszej pary bogów o zróżnicowanej płci; "przy końcu świata ma się zlać w jedno z bogiem Ozyrysem"; wyobrażane jako postać w podwójnej koronie, której służyły szczur  ichneumon [inteligencja, wiedza, umysł] i wąż [transformacja].

Jasne Słońce to jeden aspekt podwójnego Słońca. Ciemne, Czarne lub Niewidzialne wnętrze Słońca, to drugi aspekt podwójnego Słońca.PRZYPOMNIENIE I FAJKA POKOJU

Na początku przypomnienie sobie:


Jeśli czegoś nie rozumiesz, nie oceniaj, bo jeśli oceniasz, to znaczy, że nie rozumiesz. Jeśli nie oceniasz, to znaczy, że rozumiesz. Wtedy WIDZISZ. Póki jesteśmy w programach, patrzymy i myślimy, i oceniamy według tych programów, ale nie WIDZIMY tego wszystkiego, co poza tymi programami JEST.

Nie ma znaczenia, czy jestem kobietą czy mężczyzną. W jednym świecie rozwija się i realizuje koncepcja, że bóg stworzył świat (a może i wszystko), a w innym świecie... że bogini. Ale to są koncepcje wynikające z cykli rozdzielenia tego, co "męskie" od tego, co "żeńskie" - patriarchat, matriarchat w cyklach naprzemiennych... To są tylko i aż koncepcje, ponieważ wszystko istniało, istnieje i będzie istniało, a dokładniej JEST WIECZNYM TERAZ. Jednym z wielu pięknych symboli tego połączenia jest indiańska Święta Fajka.To połączenie daje możliwość odetchnienia w świecie pełnej harmonii...

Każdy może "stworzyć" swoją własną "przyszłość" i swoją drogę. Piszę "stworzyć" oraz "przyszłość" w cudzysłowie, ponieważ  wszystko było, jest i będzie, istnieje WIECZNIE, więc co najwyżej pomniejsze, wyodrębnione, indywidualne ja, mogą doświadczać na nieskończone sposoby tego STWORZENIA. Poprzez wszystkie pomniejsze "ja" Całość doświadcza Siebie.

Im więcej mamy do stracenia, tym więcej... i bardziej boimy się, że możemy coś stracić. A nie mamy do stracenia nic, gdy pamiętamy, że jesteśmy Wszystkim, Całością, Jednym.

Do Wielkiej Tajemnicy każdy ma dostęp. Chociaż przez tysiące lat była skrzętnie ukrywana... przez różnych mistrzów i Mistrzów. A czarownice palone na stosie... Płonęły w "świętym ogniu miłości" z wyroku kapłanów "świętego ognia miłości - Światła"...


Czy ktoś zastanawiał się, co znaczą słowa: ja jestem Tobą albo ja jestem innym Ty? Jeśli jestem INNYM, to znaczy, że uważam siebie za np. "świetlistą" i stojącą po "słusznej stronie dobra", a ciebie za "ciemnistą/ciemnistego" i stojących po stronie zła. A ja jestem tobą, ponieważ jestem światłem i ciemnością - tak samo jak ty - JEDNOCZEŚNIE. Mam w sobie coś, co zwiemy yang i yin, męskie i żeńskie, światło i ciemność.

Tylko plus z plusem ze sobą walczą i się odpychają, plus z minusem nigdy! Harmonia jest wtedy, gdy plus z minusem współistnieją, współdziałają... najpierw w każdym z nas, a potem pomiędzy nami.


Tylko wtedy, gdy przytomni uścisku i uwolnieni z tych wzorców dobrego i złego, kata i ofiary, przekształcamy energię tych wzorców, możemy zacząć działać w czystej miłości. Nie znaczy to, że przyjmę wtedy każdy policzek, bo już nie jestem ofiarą i mogę wyznaczyć wewnętrzne granice, które będą się przejawiały na zewnątrz. Mogę zaprzestać zasilać swoją energią świat kata i ofiary, zwycięzcy i pokonanego, dobrego i złego. Jednak taki wybór należy do każdego indywidualnie; każdy indywidualnie dokonuje tego wyboru. Ale jeśli nie dokonamy tych zmian, to będziemy kontynuować „współpracę” tworzenia tego świata pełnego cierpienia, bólu i łez, przemocy i nienawiści, zazdrości i pożądliwości, świata opartego na wszelkich możliwych formach walki.

.ZŁOTA BOGINI


WENUS
najgorętsza, ale leniwa...
Wenusjańska doba jest dłuższa od wenusjańskiego roku, znaczy że obrót Wenus wokół osi trwa 243 dni czyli dłużej niż jej obieg wokół Słońca - 224,7 dnia. I na dodatek obraca się w przeciwną stronę niż inne planety naszego Układu Słonecznego (prócz Urana jeszcze).
Jest czasami nazywana „planetą bliźniaczą” albo „siostrą Ziemi” – ze względu na podobną wielkość, masę i skład chemiczny.

babilońska
ISZTAR

Sumeryjska INANA
jako Planeta Wenus

Babilońska LILITH-IZIS


Egipska IZIS
Izis...

IZYDA
"w mitologii staroż. Egiptu wcielenie Wielkiej Macierzy; wraz z bratem-mężem Ozyrysem i synem Horusem tworzyła naczelną triadę bóstw(...) W sztuce przedstawiana z rogami krowy (jej świętego zwierzęcia) czy też z rogami księżyca i tarczą słoneczną albo podwójną koroną między nimi; z berłem lub znakiem "anh" (symbol życia), często z małym Horusem na kolanach."


Skrzydlata Wenus przybyła z NIEBA?
Skrzydlata "Wenus" Trzecim Okiem z Pakistanu
Skrzydlata "Wenus" z Trzecim Okiem z Afganistanu
źródło:


źródło:


http://ngm.nationalgeographic.com/2008/06/afghan-treasures/atwood-text/4

                                                       (WENUS) Afrodyta z muszlowymi skrzydłami
                      Przybyła z NIEBA czy z OCEANU? A może z KOSMICZNEGO OCEANU?  (WENUS) Afrodyta bez skrzydeł, ale stojąca na "muszlowym skrzydle".
  (WENUS) Afrodyta Olbrzymka


  (WENUS) Afrodyta z dziwną koroną
Głowa Afrodyty lub kapłanki bogini, Cypru, 525-475 pne Wapień,. Muzeum Worcester Art Museum, Worcester, Massachusetts: