sobota, 8 marca 2014

TRADYCJE I LINIE PRZEKAZU WIEDZY… STAROŻYTNYCH TOLTEKÓW?

Altea umieściła u siebie na blogu ciekawy "WYWIAD Z CARLOSEM CASTANEDĄ".
Dziękuję Altei za inspirację.

cyt.:

To jest to samo, co robią niektórzy buddyjscy mnisi – ich ciało zamienia się w tęczowe ciało i znika? albo… ich ciało energetyczne – powiedzmy, że dusza – wędruje świadomie w nieskończoności zmieniając swoją formę…?  ;-)

cyt.:

Podobnie – podobno – obecny Dalajlama jest ostatnim z innej "nagualskiej' linii ;-)... i podobno on sam o tym mówił. Nie o tym, że pochodzi z "nagualskiej" linii, lecz o tym, że jest ostatnim w swojej "linii przekazu", tradycji... :-)

Bo do Tybetu jako szamani i nauczyciele, dawno, dawno temu “przywędrowali” szamani - ci naguale(?), którzy mieli już ogromną wiedzę. Możliwe, że taką samą jak starożytni Toltekowie…


Potem pojawili się “mnisi”… Adepci nauk duchowych (podobnie jak u Tolteków), a konkretnie np. w dzogdzen (jak ostatnio się dowiedziałam), dążą do całkowitego wyzwolenia z… samsary. Czy to jest to samo, czego miał dokonać nagual don Juan ze swoją grupą… ? Podobnie istnieją różne “tradycje” czyli różne “linie przekazu” wiedzy tolteckiej… W książkach C. Castenedy nagual don Juan nauczał, że istnieje wiele "linii" przekazu, a w tym przede wszystkim "stara" i "nowa". Don Juan wraz z jego nauczycielem należeli do "nowej" linii. Do "starej" ogólnie należeli czarownicy, którzy potrafili zniewalać swoich uczniów, a niekiedy nawet oddawali ich energie (ich ciała i dusze?) swoim "nieorganicznym sprzymierzeńcom". To była "linia" czarowników, którzy wśród wielu niesamowitych, magicznych umiejętności, rozwijali przede wszystkim te, które pozwalały im panować nad innymi ludźmi i istotami, kraść ich energię powiększając tym samym swoją własną moc. Wpadali oni w tzw. "pułapkę mocy". To jedna z czterech pułapek, o których wiedzę Carlosowi przekazywał don Juan. W "linii przekazu", z której pochodził don Juan Matus, nauczyciele stawali się Nieskazitelni… Ich zamiarem nie było panowanie nad innym, lecz znalezienie małej grupy uczniów i przekazanie im swojej wiedzy, a potem dokonanie "abstrakcyjnego lotu" obok dzioba Orła Świadomości *)...

Szaman tradycji Dongba Shilo (dzięki Mezamir ;-))Na granicy Chin i Tybetu:
Indiańskie figury?

z tradycji Dongba
Jak indiańskie totemy?

Coś czuję, że ta “linia”, z której pochodził nagual don Juan, jest w pewnym sensie kontynuowana, tyle, że w nowy sposób. Ta wiedza zawsze się jakoś rozwija, podobnie jak świadomość ludzi… Nauki Tolteków mają na celu ewolucję świadomości (i jej "poszerzanie"). Podobnie jak i “nowa linia”, której kontynuatorem był don Juan, powstała na bazie “starej linii”, tak obecnie powstaje kolejna “nowa linia” na bazie… tej, którą przekazywał m.innym don Juan Matus.

Nauczyciele pojawiają się nadal dla tych, którzy są gotowi. To mogą być też “wewnętrzni nauczyciele”… uczący nas poprzez śnienie (świadome śnienie), tak samo, jak i inni ludzie, od których możemy się wiele nauczyć - nawet, jeśli oni nie wiedzą tego, że są naszymi nauczycielami (lustrami)… Mamy też dostęp do wielu wspaniałych książek i… świętych roślin czy grzybów. Dostęp do wiedzy jest niesamowity. Wiedza pcha się do nas drzwiami i wszelkimi oknami… a nawet… “wszystkimi porami”. Warto z tego powodu zachować uważność, by korzystać z tej wiedzy zgodnie z… intuicją. Wystarczy słuchać intuicji albo zaufać “wewnętrznemu” prowadzeniu… duszy, wyższego ja, wyższej jaźni (jak zwał tak zwał) i praktykować ową wiedzę… i zmieniać stare wzorce, przekonania itp., rozpuszczać ego i uwalniać się od tego, co nas więzi w…”samasarze”.

Niektórzy z nas wpadają w pułapkę ego – zbawiania świata i ludzi (przed tym także don .Juan przestrzegał Carlosa) zapominając o “zbawieniu" siebie. To niestety wynika z ugrzęźnięcia we wzorcach walki “dobra i zła” itp. wzorków. Zamiast zacząć ową pomoc i "zbawianie" od siebie, zaniedbujemy ten ważny aspekt istnienia, bo chcemy (niektórzy z nas) zbawiać całą ludzkość. Przecież od mądrości (wiedzy) lekarza zależy, jak skuteczne lekarstwo nam zaproponuje. Nie mówiąc o tym, że sami musimy takie lekarstwo zażyć. A potem możemy nawet dowiedzieć się, jak siebie możemy “uzdrawiać”. Ale to też bardzo naturalny sposób działania w tym świecie. Bo dzięki takim ludziom, którzy wpadają w takie pułapki ego, gra toczy się dalej… Sama jeszcze w pewnych tematach sobie folguję, ale traktuję to jako “kaprys”, bo wiem, że sobie folguję – jestem tego świadoma. No może czasem jeszcze, na chwileczkę się zapomnę... Choć wciąż przychodzi do mnie nowa wiedza, choćby taka, że dakinie w buddyzmie to przecież “czarownice” (nagualki) tolteckie. :-D


No, czyż dakinie nie są jak kobiety nagualki?  Może to czarownice albo wiedzmy? :-) Dakinie także są różne. " Rozróżnia się następujące dakinie:
– oświecone – dakinie mądrości, które osiągnęły wyzwolenie z samsary; należą do nich żeńskie yidam;
– nieoświecone – światowe dakinie; zaliczają się do nich wspaniałe, praktykujące buddyzm kobiety, które jednak nie osiągnęły jeszcze pełnego wyzwolenia;
w przeciwieństwie do dakiń mądrości, potrafią ludziom przeszkadzać w życiu, zsyłać choroby a nawet zabić; do nich należało pięć sióstr Tseringma, aż Padmasambhawa
a później Milarepa poskromili je i uczynili z nich strażniczki dharmy; wciąż zalicza się je do tej kategorii, gdyż obejmuje ona także strażniczki bodhisatwów.

Jeśli ktoś czytał książki C.Castanedy, to z łatwością dostrzeże pewne podobieństwo dakiń z tolteckimi "czarownicami" i nagualkami.

cyt. z artykułu u Altei:

Czytając po raz drugi niektóre książki Carlosa Castanedy “widziałam”, że ma on swoje podstawowe zadanie do wykonania: napisanie tych książek… I Don Juan wiedział, jakie jest główne zadanie (przeznaczenie) C.C. Te książki C.C. (i kobiet z jego grupy np. Taishy Abelar i Florindy Donner) docierają do tych, do których mają dotrzeć, a wiedza w nich zawarta dociera do tych, co mają sobie tę wiedzę przypomnieć. I mimo, że – podobno – pole energetyczne C.C. nie składało się z czterech, części – “komór” świetlistego “bąbla” jak u innych naguali i nagualek, lecz z trzech, to C.C. doskonale nadawał się do wykonania powierzonego mu zadania.

Inna sprawa, że gdyby C.C. sam ten wzorzec (związany z “brakami” w jego energetycznym polu – “bąblu) zmienił, mógłby tym samym sprawić, że jego pole – ów “bąbel” także mógłby się zmienić… :-) I C.C. mógł sobie polecieć hen…"abstrakcyjnym lotem" omijając dziób Orła Świadomości… Kto wie, może i tak się stało lub wkrótce się stanie?

Altea:

Dlaczego teraz przyszedł czas zamknięcia "tolteckich gałęzi"? Być może dlatego, że kończy się era patriarchatu? Na stronie MARTY M. znalzłam ciekawe teksty o dakiniach oraz o sytuacji kobiet pragnących podążać buddyjską ścieżką. http://multicultizone.wordpress.com/2013/11/09/sytuacja-kobiet-pragnacych-podazac-buddyjska-sciezka-duchowa-w-indyjskim-systemie-spolecznym/. Bardzo klarowny tekst o tym, jak kobiety rozwijające się duchowo były traktowane z wyższością; nawet podobno przez samego Buddę (ja wiem, że to wynik późniejszych interpretacji nauk, które Budda przekazywał). Nie mam do nikogo o to pretensji ;-), ponieważ wiem, że pewne cykle następują po sobie i po wcześniejszym matriarchacie nastał czas na patriarchat, który właśnie powoli się kończy. Przepowiadany przez Hopi kolejny, “Piąty Świat” jest światem harmonii… :-)

Owszem, żyjemy w czasach, kiedy wiedzy wokół nas mnóstwo. Jest wiedza, która daje różne możliwości, w tym stwarza również pułapki dla tzw. "rozwoju duchowego"… Ale każda wiedza bez praktyki wzmacnia wyłącznie ego. Stąd dostrzegam różnicę pomiędzy wiedzą a świadomością. Wiedza zintegrowana w praktyce poszerza naszą świadomość (uelastycznia “punkt scalający świadomość”).

Na przykład czarownicy (o których Don Juan Matus opowiadał w książkach Carlosa Castanedy) pochodzący z innej tolteckiej "linii przekazu", wpadli (utknęli) w pułapce Mocy… To oni mieli spory wpływ na rozwój systemów patriarchalnych, gdy przesunęli swój punkt scalający świadomość w "położenie Rozumu" (Umysłu), ale przede wszystkim szukali skutecznych sposobów na poszerzanie swojej władzy nad innymi.

Miałam kiedyś śnienie o tym, że byłam w “Szkole Życia”. I te szkoły zaczęto zamieniać w “Szkoły Walki”. Uczyliśmy się w tej szkole wielu niesamowitych umiejętności. Trochę jakby to była szkoła dla naguali. W tym śnie byłam młodym, utalentowanym mężczyzną i stosunkowo szybko “przerosłam” w wielu umiejętnościach swojego nauczyciela.

W tym czasie ktoś, kto sprawował “rządy nad tą krainą”, ktoś jak król, postanowił zamienić wszystkie takie "Szkoły Sztuk Życia" na "Szkoły Sztuk Walki". Król chciał mieć wojowników, którzy będą dla niego zdobywać nowe tereny, nowe bogactwa itp. Potrzebował jak największej ilości sprawnych wojowników i… morderców. (…) http://tonalinagual-sny.blogspot.com/2011/10/szkoa-sztuki-zycia-czy-szkoa-sztuki.html
Ja się na to wówczas nie zgodziłem. bo w tym śnieniu byłam mężczyzną.

Najprawdopodobniej wówczas zaczął rozwijać się system patriarchalny, który uniemożliwiał harmonijne współistnienie, za to umożliwiał wspaniały rozwój ego oraz systemu "władców i poddanych" (panów i niewolników)… to chyba był początek tzw. “Czwartego Świata” według Hopi czyli era ziemska z “zasiewem kosmicznym” IMOX, IMIX – Krokodyl… znak, kin z Kalendarza Majów, który - według mojej wiedzy - prawie do roku 2012 rozpoczynał cykl Tzolkin.

Nie opisałam wówczas dalszej części snu... A póżniej już do niego nie wróciłam. Zrobiłam to dzisiaj. To w skrócie ta dalszą część snu: 

...podróżowałem długo, spotkałem w drodze podobnych sobie (kobiety i mężczyzn). Wylądowaliśmy razem w dżungli i było tam miasto. W tym mieście żyli ludzie o niesamowitych umiejętnościach…. Któregoś dnia wszyscy odeszliśmy razem… podobnie jak grupa don Juana. Możesz sobie wyobrazić, jaki szok przeżyłam, kiedy przeczytałam parę miesięcy później o odkryciu w dżungli, bodajże w Brazylii, miasta, w którym… nie było żadnych grobów. A wszelkie przedmioty użytkowe były tak pozostawione, jakby nagle wszyscy mieszkańcy opuścili to miasto. Jeszcze dziś na samo przypomnienie o tym fakcie przechodzi przez moje ciało fala “gorącej” energii…

Może być tak, że wszystko, co w tym życiu robimy, będzie miało swoje konsekwencje i wpływ na to, gdzie znajdziemy się w następnym życiu, wcieleniu czy czyś takim? I tak na przykład po śmierci możemy narodzić się w Piątym Świecie Harmonii albo w Szóstym Świecie, w którym będzie matriarchat albo w Drugim lub Czwartym, w których panuje patriarchat? No chyba że… uwolnimy się z “Koła samsary” i polecimy “abstrakcyjnym lotem znikając z całością swej istoty w nieskończoności” ? A potem w pełnej wolności i świadomie sobie będziemy przybierać różne formy odwiedzając różne światy? ha, ha, ha…

Mój dialog z Alteą tutaj: http://alteazgwiazd.wordpress.com/2014/03/05/wywiad-z-carlosem-castaneda/

Polecam także w temacie notkę Altei p.t.: "Przesłanie Mocy"

A jeśli chodzi o Dalajlamę…Dawid56 na Mistyce Życia zamieścił taki oto tekst:
"„… W 1991 roku miałem wielkie szczęście spotkać Jego Boską Miłość Dalai Lamę w ustronnym miejscu nad jeziorem w lasach Vermontu. W czasie tego wypoczynku, Dalai Lama, który był w towarzystwie tylko kilku mnichów, wyjawił mi na prywatnej audiencji, że jest ostatnią inkarnacją Dalai Lamy. ‘Jestem ostatnim Dalai Lamą’ powiedział, ‘po mnie nie będzie już żadnego Dalai Lamy’. Gdy spytałem go dlaczego, odpowiedział, „Jesteś uczniem Bhaktivedanty. Powinieneś zrozumieć, że teraz już nie jestem potrzebny. Buddyzm Tybetański jest przeszłością; a wasze nauki są dla przyszłości. To jest bardzo wspaniała rzecz.” Potem się roześmiał. Przynajmniej Dalai Lama posiada mądrość, która pozwala mu przyjąć nieuniknioność nadchodzących zmian i zejść ze sceny w sposób taktowny i w harmonii z czasem, w sposób jaki przystoi jego wzniosłej duchowej pozycji.” Rozważania na temat prawdziwości tej wypowiedzi można również znaleźć na jednym z forów buddyjskich.
http://www.nama-hatta.pl/articles.php?article_id=261

No i znalazłam jeszcze innego "naguala" z "nowej linii przekazu ;-)
Wspaniałe są synchronie… właśnie znalazłam filmik, na którym Eckhart Tolle bardzo ciekawie mówi o stawaniu się… nauczycielami,  mistrzami, guru…

https://www.youtube.com/watch?v=8PPtfgOeJXQ

Eckhart Tolle (PL) - Co się dzieje w chwili śmierci

https://www.youtube.com/watch?v=ah1SaG09Ifc


I  jeszcze innego "naguala" ;-):______________________________________________________________________
*) Orzeł Świadomości (bursztynowy zresztą) w tradycjach starożytnych Tolteków jest Świadomością, która obdarza każdą istotę cząsteczką tejże Świadomości przy każdych narodzinach, a odbiera ją przy jej śmierci. Dlatego Toltekowie z linii tradycji, z której pochodzi don Juan Matus, jako Nieskazitelni przygotowywali się do "abstrakcyjnego lotu" pozwalającego im przelecieć "za plecami orła" i nie dać się pochłonąć, by zniknąć w jego dziobie.

**)
“Jeśli przyjrzymy się historii buddyzmu w Tybecie, to zobaczymy, że żyło tam i nauczało wiele, wiele kobiet–mistrzyń. Jednak z powodów społecznych nie miały one takiej samej szansy jak mężczyźni na rozwijanie swojej aktywności np. na zakładanie wielkich klasztorów czy innych wspólnot duchowych. Jeśli prześledzimy biografię tych kobiet, zobaczymy, że ich aktywność była skierowana raczej do wewnątrz. Zazwyczaj udawały się w odosobnione miejsca, aby tam oddawać się praktyce medytacji. Oczywiście i one przekazywały nauki Buddy, ale małemu kręgowi uczniów. Tak więc nie można powiedzieć, że wTybecie nie było wielu nauczycieli – kobiet. Wręcz przeciwnie. Prawdą jest, że obecnie sytuacja przedstawia się zgoła odmiennie. Mamy mniej nauczycieli wśród kobiet.” –http://multicultizone.wordpress.com/2013/11/09/sytuacja-kobiet-pragnacych-podazac-buddyjska-sciezka-duchowa-w-indyjskim-systemie-spolecznym/

A może to się właśnie zmienia i kobiety się zmieniają, stają się bardziej kobiece, stąd mogą zharmonizować swoją Animę z Animusem, stąd stają się i silniejsze, i... mądrzejsze? I mają coraz więcej będą miały do przekazania temu światu? Nie mam na myśli tak zwanych "babo-chłopów" oczywiście.
___________________________________

Olmeckie nakrycie głowy:
http://mexicanmuseumsandmavens.wordpress.com/2011/08/20/what-do-birds-olmec-heads-and-6-ancient-cities-have-in-common/

Tęczowe ciało Buddy:17 komentarzy:

 1. http://mandala.fpmt.org/archives/mandala-issues-for-2009/january/interview-with-a-dakini/

  http://vimeo.com/36760016

  http://www.youtube.com/watch?v=zQ1VvvrAILo
  21:51


  http://www.youtube.com/watch?v=SsR8H0ZLncE

  OdpowiedzUsuń
 2. http://img2.national-geographic.pl/uploads/photo/69/69634/szaman-kultu-dongba-wkf-2009-69634-large.jpg
  Szaman tradycji Dongba Shilo


  http://www.peopleandplaces.de/english/dongba_english.htm

  OdpowiedzUsuń
 3. "Orzeł Świadomości (bursztynowy zresztą) w tradycjach starożytnych Tolteków jest Świadomością, która obdarza każdą istotę cząsteczką tejże Świadomości przy każdych narodzinach, a odbiera ją przy jej śmierci".

  Tzn że nie jesteśmy świadomością tylko ciałem,jesteśmy ciałem które dostaje świadomość
  a potem zabierają nam(ciału)świadomość.Bez sensu.
  Jesteśmy świadomością i dostajemy ciało,ciało umiera,zabierane jest nam nasze ciało,nam czyli duszy którą jesteśmy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Tzn że nie jesteśmy świadomością tylko ciałem,jesteśmy ciałem które dostaje świadomość
   a potem zabierają nam(ciału)świadomość.Bez sensu.
   Jesteśmy świadomością i dostajemy ciało,ciało umiera,zabierane jest nam nasze ciało,nam czyli duszy którą jesteśmy."


   jesteśmy i ciałem i świadomoscią. Gdy ciało "umiera" - zmienia formę, świadomość wraca do Całości - stąd symboliczne połykanie przez Orła Świadomości. Potem jako różne cząstki świadomości dostajemy różne formy - kiecki. Są jednak cykle przejścia przez bramę śmierci z utratą świadomości - wtedy za każdym razem nie pamiętamy swoich wcześniejszych form i "wcieleń" i są cykle świadome - wtedy przychodząc na świat pamiętamy swoje wcześniejsze formy i "wcielenia". Czasem zdarza się też, że część życia przeżywamy nieświadomie - nie pamiętają po co tu jesteśmy, po prostu realizujemy "oprogramowanie" wzorcami, a potem odzyskujemy pamięć i samoświadomość.

   Usuń
 4. Szaman tradycji Dongba Shilo…
  dzięki za zdjęcie. dodałam do notki.

  "Pismo dongba jest najprawdopodobniej wytworem oryginalnym o wielowiekowej historii. Zgodnie z tradycją samych dongba system ten został stworzony przez założyciela tradycji bön w Tybecie, Szenraba Miło (język tybetański: ston pa gshen rab dongba Shenrab)."

  OdpowiedzUsuń
 5. http://www.youtube.com/watch?v=ABnwoy-tM2s

  54:00 do 56:30

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, pisałam o tym:
   http://www.tonalinagual.blogspot.com/2014/03/siy-niszczycielskie-w-nas.html
   oraz
   http://www.tonalinagual.blogspot.com/2014/01/kinematyka.html

   Usuń
 6. Kliknąłem sobie w jeden z tych filmików Eckharta
  a obok w podobnych,moją uwagę zwrócił ten
  https://www.youtube.com/watch?v=lcslA59ST6A

  " Wnoszenie obecności w każdy dzień życia"- Definicja Dzok Cien 100% :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Kliknąłem sobie w jeden z tych filmików Eckharta
   a obok w podobnych,moją uwagę zwrócił ten (…)"


   No widzisz :-)

   Napisałam wczoraj w innym miejscu o Eckharcie Tolle:
   Nikt nie nazywa go ani mistrzem, ani nie nadaje mu żadnych "tytułów"… Nikt go nie inicjował... A jaki mądry?! :-D

   Nie potrzebował też od nikogo żadnych "wtajemniczeń"…

   Dla mnie Eckhart jest przykładem "naguala nowej linii przekazu" bez inicjacji :-) Inicjacje może ma bezpośrednio od "Źródła", z którym się połączył (tak, jak każdy może ;-).
   Chcesz słuchać, słuchasz, chcesz zastosować, stosujesz i zmieniasz swoje życie ;-)

   Usuń
  2. Ten film może też zwróci Twoją uwagę:
   Eckhart Tolle PL - Szukanie i koniec szukania
   https://www.youtube.com/watch?v=8PPtfgOeJXQ
   ?

   Usuń
  3. Nikt go nie inicjował... Nie potrzebował też od nikogo żadnych "wtajemniczeń"…

   Nadal zajmuje się teorią o teorii :) do tego nie potrzebna inicjacja i wtajemniczenia.
   Zresztą,nie wierzę zeby ktoś taki nie czytał o Dzogczen,skoro w temacie Zen itp jest oczytany.

   Tak czy owak,nawet najpiękniejsze teorie są niczym w porównaniu z mało atrakcyjna praktyką.
   Nie nauczysz się pływać czytając książki o nurkowaniu ;)

   Usuń
  4. "Nadal zajmuje się teorią o teorii :) do tego nie potrzebna inicjacja i wtajemniczenia."

   Że niby Eckhart zajmuje się teorią teorii? Ty chcesz w to wierzyć - "dajesz sobie takie prawo" i to dla mnie jest w porządeczku. ;-)

   "Zresztą,nie wierzę zeby ktoś taki nie czytał o Dzogczen,skoro w temacie Zen itp jest oczytany."

   Ty chcesz w to wierzyć - "dajesz sobie takie prawo" i to dla mnie jest w porządeczku. ;-)

   "Tak czy owak,nawet najpiękniejsze teorie są niczym w porównaniu z mało atrakcyjna praktyką."

   Jasne. Ty o tym wiesz. I co z tego? Można napychać sobie mózg wiedzą. I co z tego, prawda? I można zacząć praktykować. Można. A zauważyłeś może przypadkiem, że Ekchart jest praktykiem?
   Wyraźnie napisałam:, ale powtórzę:

   Chcesz słuchać, słuchasz, chcesz zastosować, stosujesz i zmieniasz swoje życie ;-)

   Możesz też tylko wysłuchać, by złapać jedynie te fragmenty, które Ci "odpowiadają". Ponieważ selekcjonujemy wiedzę, która mogłaby nas uwolnić. Zgodnie z naszymi przekonaniami i nieświadomymi wzorcami zachowań. To ani dobre, ani złe, tak po prostu TO działa :-)

   Z całej mądrości nauk, które mogą nas prowadzić np. do uwolnienia z cierpienia, wybieramy to i tyle, co z nami "rezonuje" i na co jesteśmy gotowi. ;-D

   Usuń
 7. Dziękuję JESTEM :)
  Wspaniała, pełna humoru odpowiedź E.T. na temat szukania... :)

  Cyt.
  " ... Nie jesteś myślą.
  Jesteś przestrzenią DLA myśli.
  Nie jesteś emocją.
  Jesteś przestrzenią DLA emocji.
  Jesteś bezforemną przestrzenią świadomości samą w sobie..."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, kochana Margo.

   Bo JESTEM przestrzenią DLA myśli.
   Nie jestem emocją.
   Jestem przestrzenią DLA emocji.
   Jestem bezforemną przestrzenią świadomości samą w sobie…


   W ten sposób "otwarty" umysł połączony ze świadomością, znacznie "poszerzoną", próbuje przekazać, że jest coś więcej / jesteśmy czymś więcej niż myśli, emocje i działania z nich wynikające, niż ciała nasze, niż umysł… Dlatego E.T. nazywa to przestrzenią świadomości samą w sobie… DLA… przejawiania się jej… "przejawów" ;-D

   Usuń
 8. Odnośnie inicjacji Oto fragment większego filmu,wycięty zupełnie nie rozumiem dlaczego,przecież to jest wspaniałe :D

  http://vimeo.com/43982905

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wspaniałe.
   :-D
   I to udawanie potwora na końcu… ha, ha, ha… ;-)

   Usuń