piątek, 11 maja 2012

KOLEJNY CYKL, KOLEJNY SWIAT

Fragmenty dialogu z NNKĄ.

Nnka:
"Agape nie jest miłością z koła karmy, nie jest też symboliką Jazni, która przywdziewamy przy wcieleniu. Jest miłoscia DUCHOWĄ związana z CZYSTĄ duszą ."
No widzisz, a według mojej wiedzy CZYSTA dusza może być wcielona. I wiem, że to kwestia Świadomości, a nie Umysłu. Dla mnie Agape to miłość wszech-ogarniająca, to Duchowa Esencja, Orenda.
“Połączenie Czarnego i Białego daje szarość a nie Czystość. “
To jedna z wielu koncepcji UMYSLU. Czy szarosc jest “brudna”? Można łączyć biel i czerń na różne sposoby. .. Przyklad:  TAO.


Szarosc daje totalny miks powodujacy calkowity zanik bieli i czerni. Dwa skladniki tworzą wówczas “nową (wobec bieli i czerni) jakość”.
"Szarość nie jest brudna ale jest połączeniem a nie oczyszczeniem. Jeśli połączysz anioła i demona to znaczy że stworzyłaś “boga” czy anunnaka ? A może człowieka?"
"Stworzyłam" podwójną istotę boską. Dlaczego połączenie nie może być oczyszczeniem? Jak chcesz oczyszczać – przez odrzucenie, wyparcie czy transformację i może harmonię?
BEZCZAS to jest rzeczywistość istniejąca poza czasem. Gdzie TO JEST? Co TO JEST? UMYSŁ nie istnieje bez koncepcji. Jego “zasada istnienia” jest koncepcja; są koncepcje (idee). Umysł istnieje w ruchu. Gdy sie zatrzymuje, rozpada sie, wiec umysł “mysli”, ze musi byc w ruchu, bo – gdy się zatrzyma – przestanie istniec. Ale gdy umysl się zatrzymuje, rozpływa się… Kończą się koncepcje. Czy COŚ JEST poza UMYSŁEM?

"Umysł jest NARZĘDZIEM… Czy jest ktos kto używa tego NARZĘDZIA? JEST! BO UMYSŁ JEST MATERIALNY."

No właśnie. UMYSŁ jest na przykład  „biały”, a COŚ-KTOŚ, CO go używa jest na przykład „czarne”. UMYSŁ jest „światłem”, a COŚ-KTOŚ, CO go używa jest „ciemnością” czyli „światłem niewidzialnym”. Czy to COŚ-KTOŚ to ŚWIADOMOŚĆ?

I Nnka podała namiar na filmik:


cytaty z filmu:

”Niektórzy ludzie myślą, że są swoim umysłem”.


Wiem, że nie jestem tylko Umysłem ani tylko swoimi myślami. Intencja Czystego Umysłu to poważny początek praktyki duchowej…

"Umysł może rozpoznawać podobieństwa i różnice tylko 24 razy na sekundę."

To ograniczenie „prędkości” działania ludzkiego umysłu określa pewien zakres świadomości każdej ludzkiej istoty. Ale ten zakres może być baaardzo zróżnicowany. Ale w odmiennych stanach świadomości umysł pracuje inaczej. Podczas medytacji także. 

Świadomość nie jest ograniczona prędkością działania umysłu. A więc świadomość działa inaczej. Zatem co powoduje rozwój świadomości (samoświadomości) indywidualnej istoty? Umysł czy coś innego? 
Coś innego: intuicja. Czym jest intuicja? Czymś - póki co - niepoznawalnym i niepoznanym.

”Zamordowano około 4 miliony kobiet w czasie inkwizycji za intuicję”.

Tak, intuicja jest aspektem „żeńskim”. Intuicja łączy nas ze ŚWIADOMOŚCIĄ, której prędkość jest nieskończona lub... istnieje poza czasem UMYSŁU. UMYSŁ zaś jest aspektem „męskim”.


Da się połączyć UMYSŁ i ŚWIADOMOŚĆ, MÓZG i INTUICJĘ, to, co „męskie” z tym, co „żeńskie”, czy należy dokonać wyboru pomiędzy nimi? Czy oczyszczanie Umysłu polega na eliminacji czy harmonizowaniu poprzez transformację? Według mnie to drugie: harmonizowanie i transformacja.

Umysł oczyszczam rozpoznając myśli, jakie napływają. Początkowo dokonywałam wyboru, które chcę uznać za swoje i te przyjmowałam – dokonywałam selekcji, a pozostałe „odsyłałam w siną dal”. Potem te myśli, które przychodziły, a nie były zgodne z moim rozwojem, transformowałam. Myśli to także energia. Transformacja tej energii pozwala na poszerzanie zakresu świadomości i wychodzenie poza ograniczenie czasowe umysłu.


W koncepcji Husserla strumień czasu oglądany w swym czystym przepływie staje się tożsamy z samą świadomością (transcendentalną i absolutną). Ostateczne źródło czasu stanowi tym samym świadomość, która uobecnia się sobie samej – będąc źródłem czasu jest źródłem wszelkiego istnienia nadając mu sens. “Ja jestem” = istnieje strumień świadomości, w nim Ja objawia się sobie samemu za pośrednictwem i pod postacią czasu.

Źródło czasu to świadomość, która uobecnia się… Czyli nieuobecniona, nieprzejawiona świadomość jest oceanem, z którego wypływają strumienie czasu. Czyli to Świadomość istnieje poza czasem, a  Umysł w czasie. Czyżby Umysł wyłaniał się ze Świadomości… 
LOGOS z SOFII, a to, co "męskie" z tego, co "żeńskie"? 
Potem Umysł się od Świadomości oddziela tworząc formę poznającą samą siebie w ograniczonoścvi swojej formy? W oderwaniu od Całości, w istnieniu w czasie Umysłu następuje zapomnienie z powodu oddzielenia się Umysłu-Logosa od Mądrości–Sofii- Świadomości. W cyklach, kiedy dominuje prawa półkula.

Kolejny cykl będzie cyklem harmonii prawej i lewej półkuli, tego, co męskie i żeńskie, tego, co światłem i ciemnością; harmonii Umysłu i Świadomości, „dobra” i „zła”.

Kryształowe Kobiety, Kryształowe Czaszki i 13.Matek Klanowych


Trzynasta Matka – Stająca Się Swoją Wizją – rodzi Krysztalowe Czaszki...

“THE 13 ORIGINAL CLAN MOTHERS” Jamie Sams


 

Jest już polskie tłumaczenie “13 Pierwotnych Matek Klanowych” autorstwa Mari Elżbiety Lewańskiej. Polecam serdecznie.
Stamtąd fragment o Trzynastej Klanowej Matce -Stającej się Swoją Wizją:

“(…) “Moje Ja, teraz jestes gotowa, aby stac sie prawdą. Wszystkie Twoje siostry są innymi odbiciami ciebie samej. Wypelnione dymem zludzenie, że jestes oddzielona, teraz zostalo rozbite. Spojrz do wewnatrz Twojej istoty i podziel się ze mna tym, co widzisz, uznajac fakt, ze wszystkie jestesmy jednym.
Stająca się Swoją Wizją zobaczyla, że kokon, w ktory byla zawinieta, zaczyna sie otwierac wewnatrz przepastnej Wewnetrznej Ziemi. To wszystko dzialo sie wenatrz niej. Z oszolomieniem patrzyla, jak z kokonu wylania sie motyl o ciele z przejrzystych jak krysztal swietlanych nici. W kazdej pozycji, ktora przyjmowal motyl, Stająca się Swoją Wizją widziala wszystkie kolory, czula obecnosc wszystkich form zycia, slyszala, jak harmonizuja sie wszystkie rytmy zycia. Motyl stulil skrzydla, a nastepnie rozpostarl je, odslaniajac Krysztalowa Czaszke. Trzynascie razy Motyl otwieral i zamykal skrzydla, rodzac Krysztalowe Czaszki Trzynastu Klanowych Matek.

Wizja zmienila sie i Stająca się Swoją Wizją zobaczyla, jak Motyl przeobraza sie w postac pieknej, lsniacej kobiety. Powoli promieniejaca forma wciagnela ją do swojego wnetrza i z nastepnym uderzeniem serca Klanowa Matka znalazla sie wewnatrz polyskujacego ciala, zrobionego ze swiatla, i patrzyla na swoje rece, ktore zaczely zamieniac sie w ludzkie cialo. Wrazenie fizycznosci bylo upojne, kiedy jej cialo stalo sie kompletne, mieszczac w sobie cala wiedze, uczucia i serce bijace wszechogarniajaca miloscia. Dawny kokon rozszerzyl sie w bezmierną przestrzen obejmujac niebo i ziemie. Otwierajacy kokon byl utkany z Orendy Stającej się Swoją Wizją. Jej Duchowa Esencja nadal rosla poza przestrzen jej ludzkiej wizji łącząc ją ze wszystkimi swiatami, ktore istnieją wewnatrz Wielkiej Tajemnicy.

Stająca się Swoją Wizją stala sie prawdą przebudzonego snu. Szla po Ziemi i odnalazla pozostale Dwanascie Klanowych Matek. ktore cierpliwie czekaly na jej pojawienie sie. Otworzyla swoją wizje i podzielila sie wydarzeniami swojego Rytualu Przejscia. Wszystkie Siostry podrozowaly do miejsca, do ktorego Matka Ziemia ją skierowala. Znalazly Kolo Uzdrawiajacej Mocy, w ktorym dwanascie Krysztalowych Czaszek lezalo na dwunastu kamieniach, tworzacych zewnetrzny krag, a trzynasta spoczywala na kamieniu w centrum. To w tym miejscu, w samym środku Żółwiej Wyspy (tak Rdzenni zwali Ziemię) Klanowe Matki zbudowały Żółwi Dom Rady.

Stająca się Swoją Wizją żyła na Ziemi jako zrealizowane marzenie przez okres trwania dwóch światów. W tym czasie ona i jej Siostry dzieliły się swoją Uzdrawiającą Mocą ze wszystkimi ludżmi. Matka Zmiany nauczyła się, że życiowe lekcje jej Ziemskiej Wędrówki będą trwały dalej, lecz ona otrzymała podstawę, na której zbuduje swoje doświadczenie. Jej sen o poczwarce pokazał, iż Wielkie Zadymione Lustro mówiło prawdę – była tylko JEDNA KOBIETA I BYŁ TYLKO JEDEN MĘŻCZYZNA na planecie Matce, ale każde z nich miało miliony twarzy.

Stająca się Swoją Wizją śpiewa do serc wszystkich Dzieci Ziemi, przypomina im o obietnicy Wirującego Tęczowego Snu oraz o roli każdego i każdej z nich w manifestowaniu tej wizji. Każde Dziecko Ziemi, które szuka światła Wiecznego Płomienia Miłości, by nauczyć się być prawdą i stać się swoją wizją, może ją wezwać, aby jemu lub jej towarzyszyła w tym procesie. Jako Opiekunka Ducha Wstępującego w Formę, uczy nas, jak sprowadzić prawdę o naszej nieograniczonej Duchowej Esencji czyli Orędzie do naszego ludzkiego ciała – mając dostęp do swoich nieograniczonych możliwości urzeczywistniania marzenia, ktore może być udziałem wszystkich żyjących istot.

Pieśń o pełni Stającej Się Swoją Wizją przypomina:
Jesteś – w momencie, w którym zdecydujesz się BYĆ."Dodam jeszcze, że ważnymi symbolami dla tej Klanowej Matki jest Zamglone Lustro oraz Pierzasty Smok lub ogromna jaszczurka o skrzydłach kondora i ognistych oczach (przypominających ogniste Słońca).


O 9.tej Matce Klanowej...
Wata-jis opowiada Klanowej Matce Zachodu:

“(…) jestem Gwiazdą Wieczorną, ale czy wiesz, że jestem Obietnicą Przyszłości, ponieważ podczas sześciu księżycowych miesięcy jestem także Gwiazdą Poranną?
(…)
Staję się Gwiazdą Poranną i wyłaniam się ze strumieniem słonecznych promieni, które rozświetlają poranne niebo. Przez osiem dni podczas trzynastego cyklu księżycowego nie jestem widoczna ani rano ani wieczorem. To właśnie tym czasie udaję się do pustki Wielkiej Misy Uzdrawiającej Mocy nocnego Nieba, aby się odrodzić. Podróżuję po Świętej Spirali Ośmiu Sił, odwiedzając Wschód, Południowy Wschód, Południe, Południowy Zachód, Zachód, Północny Zachód, Połnoc i Północny Wschód. W każdym z tych kierunków żyję przez jeden dzień i jedną noc i uczę się kroków transformacji, które dają mi wiedzę, jak zmieniać moją drogę i punkt skupienia. Święta Spirala prowadzi z jednego Koła Uzdrawiającej Mocy doświadczeń do następnego. Jeśli popatrzymy na dwa koła, jedno na Ziemi, a drugie wyżej, lecz w tej samej pozycji, zobaczymy dwa różne kręgi doświadczeń. Pustka pomiędzy nimi jest z powietrza, ale można sobie wyobrazić spiralę stopni, utworzonych przez lekcje i nauki każdego kierunku. Wszystkie formy życia podążają po tych spiralnych stopniach, kiedy są gotowe, aby rozwijać się przez następny zestaw życiowych doświadczeń.
(…)
Duchowa Esencja [Orenda] każdej żyjącej istoty porusza się po Świętej Spirali przez osiem dni i nocy, zanim zacznie następny cykl życia. To może być czas przeglądania przeszłości, podsumowywania nauk z życiowych lekcji oraz liczenia osiągniętych zwycięstw. Może to być zarówno czas przygotowań jak i planowania, czas żegnania przeszłości i witania przyszłości. Liczne istoty z Ludzkiego Plemienia zapominają o tym okresie zakończenia i sięgają po następny zestaw doświadczeń życiowyc nieprzygotowane lub pozbawione równowagi. Jeśli nie uszanują Pustki i Świętej Spirali, doświadczają wielu trudności.

Kobieta Zachodzącego Słońca zapytała:

- Gwiazdo Wieczorna, co się stanie, kiedy niektóre istoty z Ludzkiego Plemienia zapomną o tych Naukach?

- (..) Ludzkie potrzeby można pomylić z pożądaniem posiadania materialnych dóbr. Niektórzy będą się kierować chciwością i chęcią kontrolowania mas. Każda istota ludzka będzie miała okazję stanąć przed tymi wyzwaniami i pokonać je dzięki ponownemu odkryciu wewnętrznego widzenia. Rozwiązanie samo wpadnie w ręce.

Ty jesteś Klanową Matką Zachodu, która może towarzyszyć łagodnym i ufnym Dzieciom Ziemi pokazując im, jak wchodzić do wewnątrz. (…)”

Pieśń:

Witaj, witaj Wata-jis.
Witaj, witaj Wata-jis,
Pozdrawiam twego ognistego ducha.
Jesteśmy siostrami, ty i ja,
Jesteśmy siostrami, ty i ja,,
Wata-jis, Wata-jis.

fragment pochodzi z książki “13 pierwotnych matek klanowych” autorstwa Jamie Sams
PRAMACIERZ, PRABOGINI… WIELKA MATKA

symbolika węży niesamowita:
Węże, jak nici pępowiny łączą światy z Łożyskiem, Pramacierzą, łonem, Oceanem Kosmicznej Świadomości: Yemaya, Wielka Pustka, Wielka Tajemnica… itp.,itd.

W notce o boginiach z Południowej Ameryki:
Pisałam o Tlaltecuhtli, która bywa przedstawiana także jako “bogini z językiem”

http://ritualgoddess.com/wp-content/uploads/2011/03/Tlaltecuhtli.jpg

- owa “bogini z językiem” jest też podobna do hinduskiej KALI

Tlaltecuhtli – bogini z językiem jest połączona z czymś, co…
znajduje się w centrum kalendarza Aztekow i Majów:


Tlaltecuhtli: The Jaws of Life and Death. “Jaws” nalezaloby tłumaczyć jako “paszcza”… paszcza Jaguara.
Czyżby w centrum kalendarza znajdoewał się wizerunek BOGINI?
O co chodzi z tym językiem "wychodzącym z paszczy" JAGUARZYCY? 

Oto język Kali:

O co chodzi z tym JĘZYKIEM BOGIŃ?


{Dodane dnia 14.01.14. Wyjaśnienie tutaj: http://www.tonalinagual.blogspot.com/2014/01/o-boginiach-marii-magdalenie-i-zenskich.html}


Jeszcze kilka skojarzeń:
Jaguarzyca - Matka Galaktyka, bogini…

Moją uwagę zwrócił także wizerunek bogini Jaguarzycy - Tepeyollotl, która trzyma w dłoni laskę wężową... uzdrowicielki?Tlazolteotl podobnie:
Różne boginie a to z wężami w dłoniach, a to z wężami u stóp...


Amaterasu - japońska bogini:


Nad jej głową Kwiat... Lotosu?


A u stóp wąż...cyt. z C.K. Norwida:

"Kobieto polska, która z harmonijnym łkaniem 
przed Matki Boskiej klękasz malowaniem, 
co starła głowę węża bosą nogą..."


Jest wąż…I jeszcze wyjątkowo ciekawy wizerunek bogini z wężem:

Wąż wychodzi z łona bogini, a potem bogini z wężem jak w przekazach tradycji Basków - płodzi kolejnych potomków?


To zestawienie ciekawe:

Bogini rodzi węża, a wąż rodzi boga? Wisznu stojący na wężu - zrodzony z węża?
I bogini Matka w formie drzewa, ale jakby opleciona wężami:

I Izyda z dwoma wężowymi ogonami:

Wygląda prawie jak syrena…

{Dodane 15.01.2014 - Ciekawy artykuł o boginiach:

http://minos-minal-omfalos.blogspot.com/2013/12/prehistoryczna-bogini-nieba.html}

I JESZCZE CIEKAWOSTKA: Karta ŚWIAT... To postać kobiety z szarfą w różnych kolorach, ale bywa, że i zieloną, z laurem zielonym lub wężem...Ciekawe... szarfa (wstęga) i laur bardzo przypominają węża... W tym sensie może być ona istotą "androgeniczna" - podwójną: kobieta i wąż. I znów kojarzy mi się z rysunkiem drzewa genealogicznego Basków, który znalazła gdzieś Livia Ether, na którym jako Przodkinie same kobiety (trzy) i jeden wąż, który umieściłam w powyższej notce:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/94/Euskal_jainkoen_familia.png/450px-Euskal_jainkoen_familia.png

Ta karta bardzo mnie porusza... Ukrzyżowana: serce krwawiące i kobieta:

http://www.tarotgarden.com/library/images/alchemicalworld.gif

A tu na karcie Świat - Biała Tara, ale przepasana zielonym materiałem (żeńska forma buddy):

http://www.tarotgarden.com/library/images/buddhaworld.gif

Co ciekawe, na prawie wszystkich obrazkach przedstawiających Kuan Yin (patrz wyżej) ma ona zieloną szarfę, szal... Czyż nie przypomina to wijącego się wokół niej węża? :-)

I KUAN YIN… TUTAJ: http://tonalinagual.blogspot.com/2013/09/przypowiesc-o-mezczyznie-jako.htmlTeż wiele jej wizerunków jest przedstawianych z ZIELONĄ SZARFĄ LUB SZALEM, które mogą (mogłyby) symbolizować węża.I Zielona Tara:
… pędy, pępowina… jaja i węże… I inne symbole płodności:
Ul i pszczoły… Matka pszczół,  Słonecznik i Ziarna Słonecznika….

Płodność Kosmicznego Łona... i... uzdrawianie, oczyszczanie, transformacja, zrozumienie... ?


Czuję swoje połączenie ze Słońcem. Czuję Twoje połączenie ze Słońcem. Czuję nasze połączenie... ze Słońcem. PODWÓJNYM SŁOŃCEM  Dziękuję, dziękuję, dziękuję za te piękne pieśni. Słońce, które rodzi Matka Galaktyka. Matce Galaktyce dziękuję, którą urodziło Kosmiczne Łono... Dziękuję Kosmicznemu łonu i Wszystkiemu, co istnieje.


A ta postać kobiety w środku kalendarza Majów i Azteków to... śpiewająca Pramatka, która wyśniła wszystkie światy...


Kobiety o czystym sercu i czystym umyśle nie mają problemu z dotarciem do tego “zakresu” świadomości. Mężczyżni może potrzebują do tego przypomnienia “ceremonii Kryształowych Czaszek”... kto wie...? Ceremonie ze zwykłymi kryształowymi czaszkami może to tylko iluzja... rytuał, którego prawdziwe znaczenie zostało zapomniane? Chociaż wiem, że – tak, jak pisałam:


Kryształowe czaszki są symbolem świadomości.

Kryształowe światło jest przejawem wyższej (szerszej, głębszej) świadomości o bardzo szerokim zakresie fal i brzmienia. To światło wyłaniające się z ciemności (czerni) Pustki. A ziemskie kryształy są manifestacją czy też przejawem tego krystalicznego światła świadomości w materii.

Kryształy mogą przyjąć w siebie każdą informację bez dokonywania jakichkolwiek ocen.


O 13. czaszce w zasadzie nic się nie mówi. Ale gdy połączyłam ich znaczenie z 13.Matkami Klanowymi, to wychodzi na to, że 13. czaszka ma w sobie zapis wszystkich 12.czaszek (świadomości 12 planet) czyli pamięć przeszłości, ale także i “pamięć” przyszłości. Ona “będzie wiedziała”, jak może ten świat na 13.planecie wyglądać. Ona go wyśniła i wyśpiewała…

Ona jest miłością… 


poza tym prawdziwe czaszki kryształowe według tego, co pamiętają ludzie z plemienia Cherokee to śpiewające czaszki z ruchomymi żuchwami...

POMOSTY:
http://tonalinagual.blogspot.com/2012/10/przenikanie-natury-umysu-przez.html
http://tonalinagual.blogspot.com/2013/12/izis-isztar-izyda-lilith-skrzyda-to-czy.html
http://tonalinagual.blogspot.com/2013/12/od-lilith-do-poawiaczek-pere.html
http://tonalinagual.blogspot.com/2011/05/adam-lilith-i-ewa.html
i
http://www.tonalinagual.blogspot.com/2014/01/o-boginiach-marii-magdalenie-i-zenskich.html

dodane 06.02.2014
Ciekawy artykuł o czterech mitach wg Gravesa o stworzeniu świata, które "do pewnego kluczowego punktu w historii -- oddawały cześć Bogini Matce" - http://minos-minal-omfalos.blogspot.com/2010/07/mity-greckie-robert-graves-czesc-i.html

CZARNE SŁOŃCE

O CZARNYM SŁOŃCU pisałam:Jeśli świadomościowo na przykład Ewa zjednoczy się z Lilith czyli Córka - Matka Księżyc z Matką Czarne Słońce (nastąpi koniec rywalizacji zakończony pokojem i zrozumieniem między matką i córką), a Adam uszanuje w sobie Ewę-Matkę Księżyc zjednoczoną z Matką Słońce, a Matka Czarne Słońce - Lilith przyjmie Brata-Męża-Ojca Słońce - Adama, to nastąpi połączenie Jasnego Słońca z Czarnym Słońcem - powrót do boskiej świadomości Jedni?

 Jasne Słońce (Adam) będzie mogło się zjednoczyć z Czarnym Słońcem (Lilith), a to może znaczyć, że świadomość ludzka może dokonać "kwantowego skoku" ewolucyjnego. Wtedy może ci, którzy tego dokonają w sobie, będą gotowi zacząć tworzyć Nowy Piąty Świat zapowiadany przez proroków wielu różnych tradycji? 


To SŁONECZNIK… W środku ma czarne, “niewidzilane” ziarna, które kiełkują światłem… według mądrości pochodzących z tradycji Lapończyków, wszyscy jesteśmy dziećmi Ojca Słońce i Matki Słońce, tylko zostaliśmy wychowani przez Matkę Księżyc...Matka Słońce... Ona  jest  Czarnym Słońcem wypełniającym wnętrze Całego Słońca. Kilka razy juz sie zdarzylo, ze w trakcie medytacji bylam w samym srodku Slonca. Koncentracja i przez punkt srodka przechodzi energia jak tornado, traba powietrzna, transformuje sie energia… Tylko milosc wszechogarniajaca…

Według Lakotów Trąba powietrzna jest mocnym symbolem. Może być niebezpieczna… między innymi przenosi ziarna w inne miejsca…Ale skoncentrowana w środku Słońca jest energią głębokiej transformacji.
Ciekawe to wszystko. I coraz wyrażniej widzę obraz składających się puzzli.