sobota, 1 czerwca 2013

Z okazji Dnia Dziecka - SMOKI :-)

 ♥       ♥   

FILM O SMOKACH, który polecam, bo bardzo ciekawy:FILM P.: SMOKI - URZECZYWISTNIONA FANTAZJA 1/10


; -) FILM O CHIŃSKICH SMOKACH dla najmłodszych (gra komptuterowa :-) :


NOTKA LIVII ETHER Budzenie Wawelskiego Smoka i sen o kryształowej czaszcze w wawelskich podziemiach..

Szkic Anilalah:"Serce smoka bije

Serce smoka żyje

Moje Serce Smocze Serce

Serce  które czyje? ♥"

I przypomniał mi się mój sen o kobiecie walczącej ze smokiem:


oraz DRAGON FLY czyli WAŻKA:"Nauki Ważki dotyczą Czasu Snu i złudnych, powierzchownych wartości rzeczy i zjawisk, które to właściwości uznajemy za przejawy świata fizycznego. Opalizujące skrzydełka tego owada przywodzą na myśl rzeczywistość, której doświadczamy na co dzień. Jego zmianne barwy, forma, energia i ruch zaskakują nas, nasuwają mgliste wspomnienia o czasach i miejscach, gdzie królowała magia.


Legendy mówią, że Ważka była niegdyś Smokiem, który miał łuski podobne do jej skrzydeł. Smok oznaczał się mądrością. latał nocą i o poranku jego ognisty oddech rozjaśniał świat. Z oddechu Smoka zrodziła się sztuka magii i złudzenie zmieniającej się formy. Ale Smok wpadł w pułapkę własnej mistyfikacji. Aby udowodnić swoją moc i magiczne zdolności, przyjął wyzwanie Kojota (niezłego dowcipnisia) i dał się nakłonić do zmiany formy. Przemienił się w Ważkę i stracił swoje zdolności.


Uzdrawiająca moc Ważki jest sednem zmienności, przynosi mądrość i oświecenie oraz komunikaty ze swata żywiołów. Zamieszkują go duszki roślin oraz żywioły powietrza, ziemi, ognia i wody. Właściwie cały nasz świat składa się z duchów natury." - to fragmenty o Ważce z książki Jamie Sams.

SZMARAGDOWA KOBIETA - WAŻKA

I INNE:
I WIELE INNYCH TUTAJ

I bogini Livii Ether:

 ♥       ♥