sobota, 22 marca 2014

DRZEWO ŻYCIA

Rysunki "czakr", "płatków Kwiatu życia", owoców Drzewa Życia" z mojej sennej wizji" opisanej TUTAJ


Podwójne "płatki":


Podwójne "drzewa" jak "lustrzane odbicia":
Axis Mundi…
"Axis mundi (z łac., "oś kosmiczna", "oś świata") – idea środka świata, uważanego za stabilny element Wszechświata.
Według wierzeń na osi następuje zatrzymanie czasu, przez co możliwy jest pełny kontakt zarówno z przeszłością, jak i przyszłością. Stanowić miało miejsce najświętsze z najświętszych. W wielu kulturach stanowiło podstawową koncepcję kosmogonii, kreacji Kosmosu, biogenezy a nawet antropogenezy – zazwyczaj wierzono, że od Axis mundi rozpoczęło się stwarzanie świata. [Drzewo Życia].
http://nanux.deviantart.com/art/Tree-of-Life-19983094


(…)
Jego wyobrażeniem (w różnych kulturach) były: góra kosmiczna, drzewo kosmiczne, filar, kolumna lub słup (te ostatnie mają wtedy dodatkowy sens – są wspornikami niebios).

Drzewo Kosmiczne
Według części koncepcji wierzeń Słowian i ludów poprzedzających, za górę kosmiczną uchodzić miała Łysa Góra lub Ślęża. 

Pod postacią ogromnego drzewa (a konkretniej jesionu) wszechświat wyobrażali sobie wikingowie (zobacz: Yggdrasil).
(…)
Symbolami Centrum na ziemi były: kurhany, germański pień irminsul, krzyże, lingamy, kultowe słupy (zob. Słup Majowy), szamańskie drzewka, xoanony, omfalosy, święte kolumny, święte góry, kaduceusze, labrys, piramidy, egipska kolumna dżed, małoazjatycki betyl, sampo itd.
Ikonograficznymi znakami Centrum i osi kosmicznej są symbole takie jak swastyka, sześcio- lub dwunastoramienna rozeta, czterolistna koniczynka, kwiat lotosu czy labirynt. Punkt środkowy tych znaków – jako miejsce, przez które przenika oś kosmiczna – jest zawsze punktem o najwyższej religijnej doniosłości." *)

Drzewo Życia 
W Raju były dwa drzewa: Drzewo Życia i Drzewo Poznania Dobra i Zła

http://santitafarella.files.wordpress.com/2008/08/1a-x-c-life-tree-carving.jpgDrzewo Życia to... Drzewo Poznania Dobra i Zła, które staje się świadome siebie, rozpoznane i urzeczywistnione. 
"Drzewo życia – rajskie drzewo, którego owoce darzyły nieśmiertelnością. "*) 
(O nieśmiertelności… być może też napiszę coś wkrótce.)

Ceiba
"W kulturach przedkolumbijskich ludów Mezoameryki, zwłaszcza Majów, a także na Karaibach, puchowce (w języku Majów: Yaaxché) były uważane za święte drzewo, będące łącznikiem między trzema sferami wszechświata. (…) Dodatkowo gałęzie symbolizowały kierunki świata. (…) Ze względu na swoje znaczenie, Majowie sadzili ceiby na głównym placu swoich miast. Zachowały się one m.in. w Tikal." *)


http://members.upcpoczta.pl/z.ryznar3/haplife/life-against-death/index.html

http://www.etsy.com/listing/95245705/learning-to-fly-8-x-10-print-tree-of
Obraz Renee Thompson "Learning To Fly" - Ucząc się latania… (Przygotowując się do "abstrakcyjnego lotu"?

Za kilka dni dołączę być może swój rysunek Drzewa Życia…

c.d.n….

TĘCZOWE CIAŁO
"Czy widziałeś kryształowe światło? Czy widziałeś barwy? Dlaczego nie użyjesz wszystkich barw Ziemi i nie namalujesz kryształowego Światła? Czy słyszałeś brzmienie kryształowej muzyki?Dlaczego nie ułożysz w harmonię wszystkich dźwięków Ziemi i nie zagrasz kryształowej melodii?" Przesłanie, 03.06.2004r." linkhttp://nnka.wordpress.com/2011/10/03/proba1/


Droga do tęczowego ciała...

 


TĘCZOWE CIAŁO… moje obrazki:

lipiec 2012marzec 2014


Maska Ziemi


rysunek Drzewo Życia
"druga strona":

obrazek z 2012 roku - Kochająca Wszystkie Istnienia:

I  ŚWIATŁO W KRYSZTAŁACH - link

oraz KRYSZTAŁOWE CIAŁO - link


Prawo karmy…

"Iluzją jest przekonanie, że można wysłać dowolną intencję, dobrą czy złą, do innej osoby i że nie powróci ona jak bumerang do nadawcy. Czystość i przejrzystość tych jasnych, zrobionych z kwarcu czaszek po prostu odbija każdą intencję, odsyła ją z powrotem do miejsca pochodzenia." - Jamie Sams

- To jest PRAWO KARMY….

KRYSZTAŁ jest uosobieniem w materii najczystszej ŚWIADOMOŚCI, jest materialnym przejawem i może być też symbolem najczystszej ŚWIADOMOŚCI.

Prawo Karmy nie działa na Kryształowe Czaszki...

Kryształowa Czaszka to symbol nieskazitelności. 
Możesz być czysta/czysty, kryształowa/kryształowy i przenikliwa/przenikliwy, ale inni mogą tego nie dostrzegać, bo i tak będą Cię widzieć jedynie poprzez odbijane od twojej "krystalicznej powierzchni" swoje intencje, projekcje (iluzje), z jakimi spoglądają na Ciebie...POMOSTY: