wtorek, 16 grudnia 2014

ACH...

WSZYSTKO, czego szukasz,
możesz znaleźć w UMYŚLE.
Możesz w NIM też znaleźć to,
czego nie szukasz.

Jednak PRAWDĘ odnajdziesz
tylko poza UMYSŁEM.
W najgłębszej przestrzeni 
twojego SERCA.

A gdy JĄ odnajdziesz,
możesz NIĄ przeniknąć WSZYSTKO
jako rozpoznanie, zrozumienie: 
ACH...

7 komentarzy:

 1. Witaj Jestem

  Piękny wiersz jednak : według mnie , prawdy nie ma , nie istnieje jest jej nieskończona ilość wersji tyczących się tego samego tematu , chyba że postawimy jako jedno Prawdę i Rozumienie .

  Trafiłem do Twoich szmaragdowych tabliczek :

  6. JA - Umysł, Przestrzeń Energii, w której się manifestuję i działam, uczyniłem sobie poddaną i podporządkowaną wobec JA. Pozostałą Przestrzeń Energii nazywam nicością lub niebytem.

  Miałem przez jakiś czas kontakt telepatyczny kończący się na piśmie automatycznym z Istotami - wielokrotnie mądrzejszymi ode mnie . Opisywali Oni wszechświat jak półkulę ciemności i półkulę jasności.
  Półkula jasności określana przez Nich oceanem energioświadomości charakteryzowała się tym ,że każda cząsteczka energii była zespolona z cząsteczką świadomości . Czy nie wydaje Ci się ,że Twój opis i owa informacja są do siebie przystające .
  Twój opis przesyłania ciekłego kryształu z swego serca prze słońce odbieram jako obraz Twego autentycznego przekroczenia pewnego etapu rozwoju istoty ludzkiej .
  Praca w poszczególnych barwach jest w mym pojęciu etapem ludzkiego niemowlęctwa pod egidą owego Wlk. Atrakt.
  Tęcza jest przejawem powrotu do swej macierzy .

  z błogosławieństwem

  marek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Marku.
   Piszesz: "według mnie , prawdy nie ma , nie istnieje jest jej nieskończona ilość wersji tyczących się tego samego tematu , chyba że postawimy jako jedno Prawdę i Rozumienie .
   "
   "

   To nie jest precyzyjne: "prawdy nie ma nie istnieje" + "jest jej nieskończona ilość wersji tyczących się tego samego tematu"... Przecież z tego, co napisałeś, wynika, że prawda istnieje, jest... w nieskończonych wersjach samej siebie :-D

   Jeśli miałabym odpowiedzieć coś więcej ;-), to odpowiedź jest całkiem blisko, bo tu na przykład
   http://tonalinagual.blogspot.com/2014/12/gdy-ksiaze-kamstwa-staje-sie-krolem.html

   i oczywiście w wierszyku :-)

   Usuń
  2. "Miałem przez jakiś czas kontakt telepatyczny kończący się na piśmie automatycznym z Istotami - wielokrotnie mądrzejszymi ode mnie . Opisywali Oni wszechświat jak półkulę ciemności i półkulę jasności.
   Półkula jasności określana przez Nich oceanem energioświadomości charakteryzowała się tym ,że każda cząsteczka energii była zespolona z cząsteczką świadomości ."


   Ciekawe.
   "Półkula jasności określana przez Nich oceanem energioświadomości "
   A czym się charakteryzowała ta druga półkula?

   energio-świadomość i energio-umysł? :-D

   Trójwymiarowe TAO: http://tonalinagual.blogspot.com/2011/12/przestrzenne-tao.html

   Usuń
 2. Witaj Jestem

  Znów postąpiłem jak "słoń w składzie porcelany" . Ty kończysz wiersz słowem" ACH".. a ja robię "trach" czepiając się semantyki.
  Najważniejsze z mego komentarza są słowa ...Piękny wiersz ... a później to już tylko się rozgadałem .

  Przeczytałem wskazane przez Ciebie GDY KSIĄŻĘ KŁAMSTWA STAJE SIĘ KRÓLEM - PODDANYM PRAWDY jednak obstaję że prawda nie istnieje , czynisz tam rozróżnienie na umysł śpiący i przebudzony , po stronie śpiącego w " poszczególnej głowie " na pewno jej nie ma bo jest subiektywna / ego -istyczna / a w przebudzonym - jak ją zweryfikować , umysłem nieprzebudzonym , przebudzonym .
  Ksiądz Tischner jako góral bardzo dowcipnie i dosadnie wypowiedział się w temacie definicji prawdy , ale nie będę go cytował .
  Wybacz za upór , słowo prawda widzę jako zużyte , odbarwione , sprane , aktualniejsze jego zawartości odbieram słowo rozumienie , zrozumienie zasymilowanie itp.
  Cała ta moja wypowiedź dotyczy wyłącznie pojęcia i stosowania słowa prawda - WIERSZ JEST PIĘKNY.

  To co zacytowałem z Twej wypowiedzi w temacie Umysłu bardziej odebrałem jako odniesienie do posadowienia owego umysłu we wszechświecie niźli w człowieku/ choć - mogę się mylić / , ale jako na górze ,tak i na dole więc może dobrze trafiam.

  Globus miałem w domu rodzinnym , więc owi rozmówcy pisząc o półkulach zapewne dostosowali swą informację do moich pojęć które mogły mi pomóc zrozumieć omawiane przez nich zależności .

  Druga półkula to w ich pojęciu półkula ciemności na której znajduje się Ziemia . U Ciebie określona niebytem .

  Temat dotyczył światów i życia w nich przejawionego oraz jego posadowienia na osi pozytyw negatyw.

  Model jakim wyrazili ową współzależność traktuję jako możliwy do zrozumienia przez szerokie spektrum odbiorców / śpiących umysłów / bez zbytniego przekłamania przekazywanej treści gdyż sprowadza się ona do informacji że większa świadomość kolektywu i jednostek jest gwarantem właściwego zarządzania energią a tym samym stwarza warunki do przejawienia się w zindywidualizowanej postaci w pokojowo zorganizowanym społeczeństwie.

  Gdy przyglądam się tej otrzymanej informacji z przed blisko dwudziestu lat to odnoszę wrażenie że można ją interpretować jako -objaśnienie konsekwencji - wynikających z przekraczania przez nasz Układ Słoneczny równika galaktyki gdyż jak powiedziałem owe półkule PN PD mogły być tylko wspornikiem do przybliżenia informacji o uczestnictwie Ziemi w ruchu obrotowym Galaktyki osobie nie posiadającej możliwości zrozumienia .

  " Jestem " było nie było Twoje patrzenie na życie , moje i innych próby jego zrozumienia są mi potwierdzeniem ,że autentycznie żyjemy w czasach przemian i warto by ten czas należycie wykorzystać .Nie mogę opędzić się od przekonania ,że w związku z oddziaływaniem czynników determinujących zaistnienie owych przemian , ludzkość i Ziemię czeka w niedługim czasie kolejna w naszej historii ostra jazda bez trzymanki.

  z serdecznymi pozdrowieniami

  marek


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam.
   Nie bójmy się tego pięknego cytatu:

   "Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda."

   Jest wspaniały, bo świadczący o wielkim poczuciu humoru Józefa Tischnera.

   Usuń
  2. "Znów postąpiłem jak "słoń w składzie porcelany" . Ty kończysz wiersz słowem" ACH".. a ja robię "trach" czepiając się semantyki."

   Pięknie to uchwyciłeś. ;-)

   "jednak obstaję że prawda nie istnieje"
   A ja po prostu rozumiem, że "obstajesz". :-D

   Usuń
  3. "prawda nie istnieje"

   to tyż prawda czy świnta prawda czy insza...? :-D

   Masz rację. Zawsze, ze swojego punktu widzenia, ze swojej perspektywy masz rację... czy to prawda?

   Usuń